Shopping Until 16:00 SAME DAY SHIPPING! 

Eski Boya, Vernik, Kapı, Pencere veya Ahşaplardan Nasıl Sökülür?


Eski Boya, Vernik, Kapı, Pencere veya Ahşaplardan Nasıl Sökülür?

Önceden uygulanmış olan boya, cila vernik ve benzeri ahşap koruyucularınızın değiştirilmesi veya sökülmesini isteyebilirsiniz. Böyle bir işlem için neler yapmanız gerektiği konusunda 30 yıllık tecrübelerimize dayanarak sizlere faydalı ve önemli bilgiler vereceğiz.

Boya cila vernik v.b. uygulamalarınız için tamamında kullanabileceğiniz geri dönüşüm metodlarını sizinle paylaşıyoruz. (Polyester yüzeyler hariçtir.)

Öncelikle boya, cila vernik v.b. ürünleri sökmek için dış mekanda veya havalandırması iyi olan yerlerde uygulama yapmanızı kesinlikle öneririz. Aynı zamanda dış mekanda uygulama yapabilmek için uygun bir tezgah veya bir zemin ayarlaması yapmalısınız. Uygulamaya başlamadan önce ön hazırlık aşamasında yapmanız gerekenlerden başlıcaları şunlardır ;

Örneğin kapınızın boya, vernik veya cilasını sökmek istemeniz halinde ;

– Kapınızın kanadını kasasından ayırmalı ve üzerinde bulunan aksesuarları sökmelisiniz (Kapı kolu, menteşe v.b.) .

– Kapıyı uygulama yapmak için daha önceden hazırladığımız tezgah veya benzeri bir sağlam zemine yatırmalısınız.

Boya, Cila veya vernik sökme işlemi için ihtiyacımız olan araç gereç ve malzemeler ;

– CLOU Boya Sökücü

– Spatula

– Tel Fırça

– Fırça

– Zımpara

– Koruyucu Eldiven

– Temiz bir Bez

– CLOU Tiner

Not: Uygulama yaptığınız ahşaplarda sökme işlemi yapmak istemediğiniz kısımlara CLOU Boya Sökücü’yü asla temas ettirmeyiniz.

Yukarıda anlatılan malzemeleri temin ettikten sonra uygun bir tezgah ve havalandırması iyi bir ortam ile birlikte artık sökme işlemine başlayabilirsiniz.

Kasasından ayırmış olduğumuz kapı kanadını hazırladığımız tezgaha yatırıyoruz. CLOU Boya Sökücü’yü bir kaba az miktarda döküyoruz. Önceden hazırlamış olduğumuz tüy fırçamızla sökme işlemi yapmak istediğimiz tüm kısımlara uyguluyoruz. Uygulama yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de maksimum 20 santimetre kare alanı geçmeyecek şekilde sökme işlemi yaparak devam etmektir. CLOU Boya Sökücü’yü uyguladıktan sonra en erken 10 dakika bekletilir boya, cila vernik veya sökmek istediğiniz malzemenin cinsine göre bu süre 2 saate kadar uzayabilir. İlk bekleme süresi sonunda spatulanızı uygulama yaptığınız kısıma deneyerek ahşaba ulaşmaya çalışınız. Bu denemede başarı sağladıysanız sökücü uyguladığınız tüm alanı spatula ile iyice temizleyiniz. Eğer ilk denemede boya sökme işlemi tamamlanmadıysa beklemeye devam etmelisiniz. Bu süre en geç 2 saate kadar tamamlanacaktır.

CLOU Boya Sökücü ‘yü uyguladıktan sonra spatula ile kazıyarak temizlediğimiz ahşabımızın gözeneklerindeki boya kalıntılarını tel fırçamız yardımıyla fırçalayarak tamamen temiz bir hale getiriyoruz. 180 kum numaralı zımpara ile ahşabımızın su yönüne göre zımparalama işlemi yapmalıyız.

Zımpara işlemimiz tamamlandıktan sonra ahşabımızı temiz bir bez veya fırça ile tozlarından arındırmalıyız.

Ahşabımız artık yeni boyasına veya verniğine hazır hale gelmiştir.

Sizlere iç mekan için kullanabileceğiniz Su Bazlı Renkli Ahşap Koruyucu ürünlerimizi denemenizi tavsiye ederiz. Ahşap koruyucularımız renkli olmak ile beraber çocuk odalarında kullanacak seviye de de insan sağlığı açısından uygundur.