Shopping Until 16:00 SAME DAY SHIPPING! 

Tik yağı nedir, Tik yağı ne işe yarar?


Tik yağı özellikleri: İç veya dış mekan ve bahçe mobilyalarında kullanılan, su ve güneşe dayanıklı olan tik ağacı tüm ürünlerde doğal halleri ile kullanılır. Bu doğallığı ve tazeliği korumak için özel bir bakım ve koruma gerekir. Tik ağacıyla üretilmiş ahşapların bakımı tik yağı (teak oil) ile yapılır. Tik yağı, dış veya iç mekanda, tik tropikal ahşapların tazeleme, bakım, yenileme ve emprenyesi için en uygun üründür.

Tik yağı kullanım alanları: Dış ve iç mekanda ham veya yağlanmış; tik, ireko, maun, manolya, okaliptüs, kiraz, dişbudak, huş, akasya, çam türü ahşaplar ile fırınlanmış thermowood, zemin döşeme, deck, teras kaplamaları, iskeleler, tekne güverteleri ve bahçe mobilyalarının bakım, yenileme, koruma emprenyesi için uygundur.

Teak yağı renlendirme; Tik Yağı şeffaftır. Renkli tik yağı kullanmak isterseniz yağ renklendirme pigmentlerini yağın içerisine ekleyip yağı renklendirebilirsiniz veya bangkirai yağını tercih edebilirsiniz. 
Tik yağı ahşabı güneş, kir ve suya karşı dayanıklı hale getirir. Su iticiliğini test etmek için ahşabın bir tarafına tik yağı sürüp üzerine su tutabilirsiniz. Göreceksiniz ki yağlanmış bölümde su damlacıklar halinde yere dökülecek, ahşap üzerindeki yağlanmamış bölümde ise ahşap suyu içine çekecektir. Bu yüzden, tik yağı havuz kenarlarında gönül rahatlığıyla uygulanabilir. Bunun yanında  DIN EN 71-3 (Oyuncak Güvenliği) sertifikasına sahip tik yağı ahşap çocuk oyuncaklarında da güvenle kullanılabilir. Kısacası; dış mekanda su ile temas eden ahşaplar için en uygun ahşap yağı tik yağıdır.

Tik yağı uygulaması kolay olmakla birlikte tik yağı fiyatları konusunda detaylı bilgileri de websitemizden bulabilirsiniz. Tik yağı uygulaması daha çok su ile teması yüksek olan ahşap yerlerde tercih edilmektedir. CLOU olarak ürünlerimizin tümünde insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından yüksek özene sahip ürünlerin üretimlerini yapmaktayız.

Bahçenizde yemek masanız yıprandı mı ? Havuz kenarlarınız artık eskisi gibi parlamıyor mu? Öyleyse tik yağı ile ahşaplarınızı yenilemenizin vakti gelmiş demektir. Tik yağı uygulaması ilk kullanım ve yenileme için farklılıklar göstermektedir.

Tik Yağı (Teak Oil) Nasıl Uygulanır?
Tik yağı uygulama: Eğer daha önceden yağlanmış ve zamanla eskimiş bir tik ahşap eşyanız varsa bunun için önce eskiyen ve kirlenen, kararan kısımları Sprey Tik Temizleyicisi ve özel temizleme fırçasını kullanarak temizlemelisiniz. Sonrasında ahşabınız ilk gün ki gibi bir hal alacaktır. Ve artık ahşap tik yağı uygulaması yapmak için uygundur. Tik yağı kaç kat sürülür?:Tik Yağını 12 saat ara ile (iyice ahşabın yağı emmesi sağlanmalı) iki kat olarak uygulamanızı önemle tavsiye ederiz. Tik yağını bir bez yardımı ile uygulayabileceğiniz gibi aynı zaman da fırça kullanarak da uygulayabilirsiniz. Tik yağı kuruma süresi; 24 saat sonra tik ahşap eşyalarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.